Місцеве самоврядування починається з того часу, коли місцева громада стає спроможною відкрито і самостійно забезпечувати і реалізовувати фактично всі питання своєї життєдіяльності. Без такої спроможності все перетворюється, м'яко кажучи, на звичайнісіньку бутафорію. І не тільки.
Чи є в нашій державі сільські громади, які здатні самостійно забезпечувати і розвивати свою життєдіяльність? Є, але їх – одиниці. Варто задуматися: з понад дванадцяти тисяч суб’єктів господарювання самодостатніми можна вважати лише одиниці.
Чи розуміють державні чиновники, що так не має бути? Відповідь на поставлене запитання дає реальний факт: пакет із п’яти законів про місцеве самоврядування вже шістнадцятий рік «гуляє» кабінетами парлам енту.
Чи вдасться тепер змінити характер роботи місцевого самоврядування на краще? За нинішньої влади – ні.
Розвиток подій останнього року свідчить про те, що олігархічна влада безкарно і спокійно нехтує Конституцією, зневажає свободами громадян, страхом змушує людей до послуху і покори. Ми спостерігаємо як розправляються з опозиційними лідерами, не даючи їм можливості брати участь у парламентських виборах. Проте, мало хто знає, що таке відбувається по всій вертикалі. Завдяки «сімейній» правоохоронній системі та «найсправедливішим» судам, одних ув’язнюють, інших нейтралізують підкупом, деякі самі безініціативні і неспроможні творити будь-який опір сваволі влади.
Можна скільки завгодно говорити про активізацію громади, мобілізацію ресурсів для вирішення питань села, проблеми планування і т.д., та країна розвивається іншим курсом. В державі формується середовище наймитів та найманців, які виконувати будь-які накази згори, будь-які забаганки партії влади. А це означає, що місцеве самоврядування знищується ще в зародку, починаючи з організації місцевих виборів.
Останні події з виборів міських голів Вишневого та Обухова засвідчили те, що до участі в них допускаються тільки представники Партії регіонів, у яких верховна влада і каральні органи, «грубі» гроші і підконтрольні засоби масової інформації. Якщо хтось «чужий» і проскочить, то на нього відразу фабрикують кримінальну справу. Як приклад кримінальна справа проти сільського голови села Ковалівка, який є членом ВО «Свобода». За підсумками таємного голосування жоден із 30 депутатів цієї сільської ради не висловив недовіри сільському голові. Та це для правосуддя не має ніякого значення, бо вказівка згори – закон.
Очевидним стає той факт, що вибори сільських голів зазвичай зводяться до банального працевлаштування узгодженої з владою людини. І прихід на цю посаду чесної та творчої особистості майже ніяк не позначається на рівні життя громади.
Ситуація все дальші віддаляється від цивілізованих стандартів. Місцеве самоврядування, сільські громади вимушені жити в умовах економічного банкрутства. А сільські голови, які знаходяться в підневільному становищі, вимушені, на превеликий жаль, роздавати пайки від так званих «благодійників», потураючи злодійству на державному рівні. Та ще спонукати людей за горезвісну гречку чи іншу подачку віддавати шахраям та пройдисвітам право розпоряджатися долею України та долею своїх дітей.
Допитливі читачі поставлять запитання – що ж робити? НАЙВАЖЛИВІШЕ – НЕ ПОТУРАТИ ЗЛОДІЙСТВУ! МАЙБУТНЄ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КОЖНОГО З НАС!
А ще – уважно прочитати і обдумати вислів одного із громадських діячів:
«Жаль сліпців, які в погоні за миттєвим щастям втрачають майбутнє. У той же час особливо велика шана та повага всім, хто животіє за останні копійки, але не порушує моральні принципи та зберігає почуття відповідальності».
О.Даниленко
депутат Миронівської районної ради
від ВО «Свобода»
Розділ 1. Влада і суспільство. Докорінне очищення та справедливий лад.
- Забезпечити територіальним громадам право відкликати депутатів місцевих рад, суддів місцевих судів та право висловити недовіру голові виконавчого комітету, землевпоряднику і керівникові відділу внутрішніх справ шляхом референдуму.
Із «Програми захисту українців» ВО «Свобода»
Комментариев нет:
Отправить комментарий